معرفی انواع اره برقی ( 15 مدل ) + عکس اره برقی

اره برقی‌ ها ابزار پر کاربردی هستند اما انتخاب میان آن‌ ها کمی گیج کننده است. اره‌ ها انواع گوناگونی دارند که این موضوع کار را برای فهمیدن کارایی هر یک از این اره‌ها سخت می‌کند. هدف این مقاله کمک به فهم بیشتر تمامی انواع اره‌ و کارایی آن‌ها به عنوان یک راهنمای جامع است.

عکس اره برقی

در این راهنما، شرح مختصری از کارایی هر کدام از اره‌ها و موارد استفاده از آن‌ها‌ را توضیح خواهیم داد و امیدواریم که این راهنمای جامع هم برای متخصصان و هم برای مبتدیانی که اره برقی را خوب نمی‌شناسند، مفید باشد.

اره برقی چیست ؟

اره برقی یکی از کاربردی ترین ابزار در صنایع چوبی می باشد که در کارگاه های نجاری برای برش چوب از اره برقی استفاده می کنند . اره های برقی به راحتی و به آسانی قابل حمل و نقل هستند .

معرفی انواع اره برقی

اره برقی انواع گوناگونی دارد که ما در این بخش بطور کامل به انواع آنها اشاره کرده ایم :

1- اره میزی

اره‌ میزی یکی از پر کاربردترین ابزار کارگاه‌های نجاری و صنعتی هستند. این ابزار برای متخصصین، صنعتگران و … مفید است. کاربرد این نوع اره به قدری وسیع است که شاید تصور کارگاهی بدون اره میزی ممکن نباشد. نحوه کار اره میزی بسیار ساده است، وقتی یک تیغ اره‌ ی گرد در یک نقطه ثابت با سرعت بالا می‌چرخد نجار چوب را به سمت تیغ اره هدایت می‌کند.

عکس اره میزینحوه کار با اره میزی

تیغ اره گرد ثابت بر روی یک محور با آخرین سرعت می‌چرخد و قطعه کار به سمت تیغه دوار رفته و بریده می‌شود.

کاربرد اره میزی

اره میزی به صورت گسترده در صنعت نجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از این اره برای برش چوب، نئوپان، تخته سه لا، ام دی اف (MDF)، پلاستیک و حتی فلزات نرم مانند آلومینیوم استفاده کنید.

مزایای اره میزی

شما می‌توانید به آسانی از اره میزی برای برش‌های مختلف استفاده کنید. می‌توانید تخته‌ های پهن را برش ساده، برش‌ عرضی و یا برش‌ های فارسی بزنید و همین‌طور می‌توانید با توجه به مدل مورد نظر و متمایل کردن تیغه، برش‌های اریبی زده و حتی با تیغه مناسب شیار روی کار ایجاد کنید.

معایب اره میزی

این اره قابلیت جابجایی نداشته و جای بیشتری را در کارگاه شما می‌گیرد. همچنین برای برش فارسی و کاهش ضخامت الوار مناسب نیست. با توجه به آمار اتفاقات پیش‌آمده اره میزی یکی از دستگاه‌های بسیار خطرناک است و هنگام کار با دستگاه باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید تا از هر گونه خطر احتمالی جلوگیری کنید.

2- اره گردبر

اره های گردبر هم مانند اره میزی‌ ها بسیار پرکاربرد بوده و یار با وفای نجارها و همین‌طور پروژه‌های (DIY) هستند. اره گردبر ابزاری همه کاره‌ بوده که قابلیت جابجایی هم دارند. کار اصلی اره های گردبر بریدن چوب‌ ها و دیگر قطعات نرم است. از این رو می‌توان گفت نوعی اره میزی قابل حمل است. همین‌طور می‌توانید با استفاده از این اره مواد سخت‌ تر مانند آهن را نیز با تیغه‌ های مناسب برش دهید. کار اصلی این اره دقیقاً برعکس اره میزی است.  بدلیل قابل حمل بودن این اره می توان این نوع اره را اره برقی خانگی نامید . 

عکس اره برقی گرد بر

اره گرد بر چگونه کار می‌کند؟

اره گردبر ابزار دستی است که با یک تیغه ی چرخان به قطعه کار فشار آورده تا آن را برش دهد. به این مفهوم که قطعه کار باید ثابت باشد و تیغه برش چرخان آن را برش می‌دهد.

مزایای اره گرد بر

 • یک اره همه کاره با قدرت بالا که توانایی برش‌ های مختلفی را دارد.
 • قابلیت جابجایی بالا و اشغال فضای بسیار کم
 • می‌توانید قطعه چوب‌های بلند را کوچک کرده و قطعه کارهایی که روی اره میزی قابل استفاده نیستند را از طریق اره گرد بر ببرید.

معایب اره گرد بر

اره گردبر اصلاً ابزار دقیقی نیست مگر زمانی که از ریل و واگن یا همان لاینرگایدها یا دستگاه میز برش استفاده کنید.

3- اره فارسی بر

اره های فارسی بر به نوعی اره‌ تخصصی‌ هستند ولی برخلاف تخصصی بودنشان ابزار رایجی در نجاری‌ محسوب می‌شوند. اره فارسی‌بر همان گونه که از اسم آن پیداست برای نوع خاصی از برش در قطعه ساخته‌شده به نام برش فارسی.

عکس اره فارسی بر

برش فارسی برشی است که شما می‌توانید زاویه برش را از ۹۰ درجه به هر زاویه‌ی دیگر دلخواه چه در طول و چه در عرض تغییر دهید. مفهوم حرفم را اشتباه برداشت نکنید، برش فارسی می‌تواند قطعه کار را به صورت عرضی با زاویه ۹۰ درجه به خوبی برش بزند. در هر صورت دلیل اصلی خرید یک فارسی بر برای نجاران برش‌های زاویه‌ای است زیرا برش‌های عرضی به راحتی توسط اره‌ میزی انجام می‌شود.

نحوه کار فارسی بر

یک تیغ اره‌ ی بزرگ دایره‌ای گردان که روی یک پایه‌ی نگهدارنده ثابت شده است و قطعه کار ثابت شده را با چرخش خود می‌برد. قطعه کار توسط نقاله نگه ‌داشته شده تا مطمئن شویم به صورت ۹۰ درجه در مقابل تیغ فارسی قرار گرفته است.

کاربردهای اره فارسی بر

 • با استفاده از فارسی بر شما می‌توانید برش‌های عرضی، فارسی، اریب یا ترکیبی را روی چوب، پلاستیک، تخته سه لا و خیلی از مواد نرم دیگر ایجاد کنید.
 • اره‌های فارسی بر به دلیل کارایی بالا در صنعت نجاری مانند ساخت مبلمان و کابینت‌ها، قاب‌ها و دیگر کارها اهمیت به سزایی دارد.
 • اره‌های فارسی بر دو کاره به صورت گسترده در برش‌های تمیزتری مانند قرنیز‌ها استفاده می‌شوند.

انواع اره فارسی بر

دستگاه‌های فارسی بر در طراحی‌ های مختلف از اره فارسی بر ساده گرفته تا نوع ترکیبی کشویی موجود هستند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر راهنمای اره‌های فارسی بر و انواع آن را با تمام توضیحات و مزایا هر یک از آن‌ها مطالعه کنید.

اگر برای خرید هر کدام از اره‌ها در اول کار مردد هستید بهتر است مطالب مربوط به مقایسه آن‌ها را مطالعه کنید ولی برای بیشتر مردم اره میزی به عنوان اولین دستگاه و پرکاربردترین آن‌ها محسوب می‌شود. در هر صورت پیشنهاد می‌کنم در صورتی که قصد خرید داشتید حتماً راهنمای خرید را در نظر بگیرید.

4- اره پروفیل بر

این اره برای بریدن مواد سخت‌ تر طراحی شده است و با وجود شباهت زیاد آن به اره فارسی بر کارهای زیادی انجام می‌دهد. برخلاف اره فارسی بر که مخصوص برش مواد نرم است این اره برای برش اجسام با مواد سخت مانند فلز، آجر، بتن و سنگ کاری در ساختمان طراحی شده است و از آنجا ‌که معمولاً افرادی که به پروژه‌های DIY (خودت انجام بده) علاقه دارند احتیاج به برش‌های سخت ندارند اره‌ های پروفیل بر بیشتر در مغازه‌های تخصصی ابزار آلات چوب پیدا می‌شوند. بااین حال به علت استفاده گاه به گاه افراد DIY، این اره در بعضی از فروشگاه‌های لوازم خانگی موجود است.

عکس اره پروفیل بر

چگونگی عملکرد اره پروفیل بر

یک دیسک ساینده که با بالاترین سرعت دور بر دقیقه روی یک پایه‌ی نگهدارنده متصل به میز به سمت قطعه کار رفته و آن را برش می‌دهد. همان‌گونه که می‌بینید روش کار با اره پروفیل بر مانند اره فارسی بر است ولی فرق عمده‌ی آن‌ها در تیغه‌ی اره است در اره فارسی بر تیغه‌ ی فولادی دندانه‌ دار تیغه‌ ی برش است در صورتی‌که در پروفیل بر یک دیسک ساینده مانند تیغه عمل می‌کند.

کاربرد پروفیل بر

این اره در درجه‌ ی اول برای برش‌ های عرضی در مواد با جنس سخت مانند فلزات استفاده می‌شود و به‌طور گسترده در صنعت ساخت و ساز و فلزات مورد استفاده قرار می‌گیرد اما می‌تواند برش‌ هایی با زاویه هم ایجاد کند البته نه به دقت اره‌های فارسی بر.

5- اره رادیال (بازویی)

اره رادیال اره‌ای منحصر به فرد است به غیر از اینکه تیغه‌ی این اره به میز متصل است به یک بازوی همراه نیز متصل است و می‌توان آن را دقیقاً برعکس اره میزی تصور کرد. قطعه کار به صورت ثابت روی میز نگه‌داشته شده در حالی که تیغه چرخان در امتداد بازوی همراه به صورت مستقیم در جهت بازویی برش می‌زند.

هدف اصلی این اره زدن انواع برش‌ روی قطعه کار توسط یک اره است. اره بازویی تمامی برش‌ها از جمله برش عرضی، برش فارسی، برش ترکیبی و غیره است.

عکس اره رادیال (بازویی)

در گذشته اره‌ های برش شعاعی بسیار مرسوم بودند اما امروزه جای آن‌ها با عمود بر‌ها عوض شده و دلیل بارز آن ایمنی دستگاه است و اینکه بعضی اوقات شما برای یه برش ساده فارسی احتیاج به دستگاهی به این بزرگی ندارید.

توسط دستگاه فارسی بر کشویی می‌توانید قطعه کارهای پهن‌تری را برش دهید. علاوه بر این برای برش‌های طولی عمیق‌تر و پهن با عرضی بیشتر هم متخصصین از اره میزی استفاده می‌کنند.

6- اره زنجیری

اکثر شما با اره زنجیری آشنایی دارید و به احتمال زیاد در فیلم‌های هالیوودی آن‌ها را دیده‌اید. اره‌ی زنجیری با استفاده از تیغه‌های زنجیره‌ای دندانه دار می‌تواند انواع مواد به خصوص چوب را ببرد.

این اره برش‌های دقیق به شما نمی‌دهد اما یکی از سریع و پر بازده‌ترین دستگاه‌های برش چوب در حجم زیاد با مقدار زمان کم‌تر است.

اره زنجیری

قبل از شروع کار از توانایی استفاده طولانی این اره اطمینان حاصل کنید. تمام نکات ایمنی روی دستگاه را مطالعه کنید. سعی کنید قبل از روشن کردن دستگاه حتماً مدت زمانی را صرف آشنایی با وزن و گیره و طرز در دست گرفتن دستگاه کنید تا قبل از شروع کار به آن عادت کنید.

7- اره افقی بر

این اره با تمامی اره‌هایی که تاکنون معرفی کردیم متفاوت است. تیغه‌‌ی این اره با سرعت خیلی زیاد و مداوم با فشار جلو و عقب کشیده می‌شود. با این حرکت ثابت و با سرعت اره کردن اتفاق می‌افتد که برای قطعه کردن چوب به کار می‌رود.

اره افقی بر در دو مدل با سیم و بدون سیم در دسترس است؛ و اگر قصد خرید دارید پیشنهاد می‌کنم قبل از انتخاب هر کدام از آن‌ها راهنمای خرید این اره‌ها را مطالعه کنید.

اره افقی بر

کاربردهای اره افقی بر

اره افقی بر برای هرس درختان، قطعه کردن چوب، آجر و کاشی استفاده می‌شود. قابلیت این دستگاه به علت سرعت بالا در تخریب مواد سخت بیشتر برای بازسازی و تخریب استفاده می‌شود.

اره افقی بر یا Sawzall  ارهی بسیار مناسبی برای جدا کردن دیوار خشکها، نصب کردن درها و پنجرهها، بریدن لولههای PVC، قطعه کردن چوب توسط میخ و خیلی کارهای دیگر مانند کندن کاشیها از زمین است.

تنها کاری که شما احتیاج دارید عوض کردن تیغهی اره است که تقریباً با استفاده از تیغهی مناسب میتوانید به هر نوع مواد با هر نوع جنسی مانند آجرها و کاشیها نفوذ کنید.

8- اره برقی عمود بر

اره عمود بر تقریباً مانند اره افقی بر کار میکند اما در دو نکته با هم متفاوت هستند. اولین نکته تیغهی عمود بر است که در زیر دستگاه تعبیه شده ولی تیغه افقی بر از دماغهی جلوی دستگاه بیرون آمده است. نکتهی دوم این است که اره عمود بر برای برشهای منحنی و هر نوع برشی به غیر از برشهای صاف و هموار طراحی شدهاند.

اره برقی عمود بر

عمود برها در مقایسه با افقی برها بسیار دقیق‌تر هستند؛ و همین‌طور تنها اره‌ی برقی از نوع دستی هستند که توانایی برش‌های منحنی را دارند.

کاربردهای اره عمود بر

اره عمود بر یک اره‌ی چند کاره است که می‌تواند هم برش‌ های منحنی و هم برش‌های صاف را بر روی اقسام مختلف مواد از جمله چوب، پلاستیک، فلز، گرانیت و کاشی بزند. یکی دیگر از مزایای این اره استفاده‌ ی آن در مصارف خانگی و نصب صفحات میز بر روی کابینت و دیگر وسایل است.

استفاده عمود بر روی پروفیل‌های داخلی از دیگر مزایای این اره است. ایجاد یک سوراخ برای تیغ اره توسط دریل تنها کاری است ک باید انجام دهید و حالا قطعه شما آماده‌ی انواع برش است از منحنی گرفته تا برش‌های صاف.

9- اره‌ نواری

اره نواری ( اره فلکه ) با حرکت مداوم نواری از فلز، مابین دو چرخ کار می‌کند. این اره برای برش بر روی انواع لوله‌ها و هر نوع جسم منحنی (شبیه کاری که عمود برها انجام می‌دهند فقط کمی قدرتمند‌تر) ساخته شده است. اره نواری در دو مدل افقی و عمودی موجود است. اره نواری‌های ثابت که غیرقابل حمل و بسیار بزرگ هستند و اره نواری‌های قابل حمل که به نسبت دیگری کوچک‌تر هستند.

اره نوارینحوه کار اره نواری

تیغه‌ ی اره نواری که بین دو چرخ کار می‌کند از یک ردیف فلز که یک طرف آن دندانه‌ای شکل است تشکیل شده است. در اره نواری‌های عمودی قطعه کار عمود بر تیغه‌ی صفحه قرار می‌گیرد در افقی‌ها زیر یک صفحه قرار گرفته و از بالای قطعه کار آن را برش می‌دهد.

کاربردهای اره نواری

اره‌ نواری‌ عمودی اره‌ای محبوب بین نجاران است. این اره می‌تواند برای کوچک کردن الوارهای بزرگ، برش‌های افقی برای اندازه کردن قطعه کار و همین‌طور زدن برش‌های فارسی توسط نقاله فارسی بر استفاده شود. اره نواری عمودی ابزار بسیار مناسبی برای کاهش ضخامت الوار است.

اره نواری افقی اصولاً در صنعت فلزکاری استفاده می‌شود. امروزه آن‌ها به علت سرعت بالاتر و بازده بیشتر جای اره آهن بر برقی را در این صنعت گرفته‌اند.

10- اره مویی

اره مویی برقی اره‌ای کاملاً تخصصی است و مانند اره نواری از یک ردیف فلز و دو چرخ ساخته شده است. این اره به دلیل حساسیت فوق‌العاده آن برای دقیق بودن برش‌ها ابزاری کاملاً تخصصی است. برای مثال اگر به برش‌های بسیار ظریف و یا الگوی پیچیده‌ای بر روی چوب احتیاج دارید بهترین گزینه اره مویی است. این دستگاه برای نجارانی که عروسک‌ و یا کارهای هنری چوبی می‌سازند بسیار محبوب است.

اره مویی

اره مویی بهتر است یا اره نواری؟

این اره می‌تواند برش‌های خیلی دقیقی در گوشه‌های کار و همین‌طور برش کام و زبانه بزند اما درباره‌ی برش محدودیتی برای ضخامت در حدود ۵ سانتیمتر داریم. از طرف دیگر اره نواری مقدار گنجایش بیشتری را برای کاهش ضخامت الوار دارد و در مقایسه با اره مویی اره نواری دور ریز بیشتری دارد با این حال همیشه اره‌ای دقیق‌تر است.

کاربردهای اره مویی

اره مویی برای برش‌های مدل دار، معرق کاری، ساخت پازل، حروف‌ الفبا، منبت کاری، قاب، عروسک‌های چوبی و خیلی کارهای دستی دیگر استفاده می‌شود.

11-اره دورکن

اره دور کن ‌ها تنها برای یک منظور ساخته شده‌اند و آن هم تبدیل کردن قطعه کارهای خیلی بزرگ به تکه‌های کوچک‌تر است. دورکن‌ها دستگاه‌های بسیار بزرگی هستند که تیغه‌ی آن‌ها در طول دستگاه حرکت کرده و برش میزند. از این جهت دور کن‌ها شباهت زیادی با اره ریلی دارند ولی هر کدام برای منظوری ساخته شده‌اند.

اره دور کنکاربرد دورکن

هدف اصلی دورکن‌ها تبدیل قطعه کارهای خیلی بزرگ در جنس‌های مختلف به قطعات کوچک‌تر مستطیلی شکل است. این اره برای چوب نئوپان، تخته سه لا، MDF، ورقه آکریلیک، ورقه لمینیت و غیره استفاده می‌شود. با تغییر تیغه می‌توانید جنس قطعه کارها را نیز عوض کنید مانند تیغه‌ای برای ورقه‌های آلومینیومی یا پلاستیکی. دورکن ها در صنعت کابینت سازی بسیار پرکاربرد هستند زیرا قطعات بزرگ در حجم‌های زیاد باید به قطعه‌های کوچک‌تری تبدیل شوند.

انواع دورکن‌ ها

دورکن ‌ها در دو مدل افقی و عمودی موجود هستند. مدل‌های افقی بسیار بزرگ هستند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. به همین جهت مدل عمودی آن پر طرفدار تر است.

مقایسه اره دورکن با سایر انواع اره ها

رقیب‌های دورکن‌، اره میزی و اره ریلی است. در یک مقایسه‌ی کوچک متوجه می‌شویم که در حالی‌که اره میزی برش بر روی قطعه کارهایی با سایزهای کوچک و متوسط می‌زند دورکن ‌ها قطعه کار را در سایزهای بزرگ تبدیل به قطعه‌های کوچک می‌کند. حرکت دادن مقدار زیادی از چوب برای کار با اره میزی بسیار کار دشواری است درست در این مرحله است که متوجه مزایای اره دورکن می‌شویم؛ و همین‌طور در مقایسه با میز اره و اره ریلی دورکن‌ های عمودی فضای کم‌تری را اشغال می‌کنند.

از سویی دیگر، اره دورکن‌ توانایی برش‌های زاویه دار را ندارد. به علاوه‌ی اینکه آن‌ها گزینه‌های خوبی برای قطعه کارها با عرض کم نیستند.

در آخر می‌توان گفت دورکن‌ ها هیچوقت جایگزین اره میزی نمی‌شوند اما اگر قصد دارید حجم زیادی از چوب را به قطعه‌های کوچک تبدیل کنید دورکن ‌ها بهترین گزینه هستند.

12- اره برش طولی

مفهوم اره برش طولی با توجه به اسم آن کمی گیج کننده است زیرا بعضی از مردم آن را به جای اره دستی استفاده می‌کنند یا هر اره‌ای که برش‌های طولی می‌زند و از آن جهت که ما درباره‌ی اره‌های برقی صحبت می‌کنیم اره‌های دستی را از بحث خارج می‌کنیم.

اره برقی‌های برش طولی اره‌هایی هستند که برای برش‌های طولی تعبیه شده‌اند و برای آن‌هایی که درباره‌ی برش طولی سؤالی دارند باید بگویم که هر برشی در امتداد رگه‌های چوب برش طولی نام دارد. اره دستی‌ها گروه عمده‌ای هستند که شامل اره‌هایی که تاکنون از آن نام برده‌ام می‌شود.

با این وجود ماشین‌هایی اختصاصی برای زدن برش‌های صاف در امتداد رگه‌ها طراحی شده است. این ماشین‌های سنگین طوری طراحی شده‌اند که می‌توانند در مدت زمان کمی حجم زیادی از الوار را برش دهند.

آیا باید اره برش طولی با خط مستقیم بگیریم؟

این دستگاه برای تولیدات انبوه مناسب است. برای کار همه‌ی نجاران و کسانی که با چوب سر و کار دارند اره میزی به علاوه‌ی یک جلو برنده کفایت می‌کند ولی اگر شما تولیدات عمده دارید برای مثال بیش از ۱۰۰ در کابینت حتماً به یک اره برش طولی با خط مستقیم احتیاج دارید؛ زیرا در مدت زمان طولانی مقرون به صرفه است و طول عمر بالایی دارد.

13- اره ریلی

اره ریلی همان گردبر‌ است به همراه یک ریل فلزی که این ریل برای بالا بردن دقت و ثبات اره طراحی شده است.

عملکرد اره ریلی

برای کار با این اره، ریل فلزی را به قطعه کار یا ورقه وصل کنید بعد تیغ گردبر را درون کار برده و به جلو حرکت دهید تا برش ایجاد شود. اره ریلی به اره گردبر نفوذی نیز معروف است. تیغه پشتی تمامی پس‌زنی‌ها را از بین می‌برد و برشی صاف تحویل می‌دهد.

شاید با خود فکر کنید چرا باید اره‌هایی با این میزان شباهت به گردبرها تهیه کنید. نگاهی به مزایای این اره بیاندازیم:

 • می‌توان برای اولین نکته به این اشاره کرد که اره ریلی، اره گرد بر با لبه چسبان نیست. اره ریلی در مقابل لبه چسبان هیچ حرکت غیر مستقیم و یک طرفه و تندی ندارد. فقط می‌تواند در امتداد ریل به عقب و جلو حرکت کند که این عمل اره ریلی را برای زدن برش‌های صاف گزینه‌ی بهتری می‌کند.
 • می‌توانید قطعه کارهای عریض‌تری را در مقایسه با اره میزی برش دهید. مثلاً برای برش تخت سه لا در ابعاد 20 × 10 سانتی متر اره ریلی بهترین گزینه است.
 • اره ریلی برای برش‌های بلند فارسی بسیار مناسب است. برشی که حتی فارسی بر ترکیبی و اره میزی هم می‌توانند بزنند.
 • در بسیاری از موارد می‌توانید اره گردبر نفوذی را بدون گیره استفاده کنید. لاستیک‌های زیر ریل باعث ثابت شدن موقعیت ریل شده و قدرت برش اکثر چوب‌های نرم را دارد.
 • می‌توانید برخلاف گردبر معمولی در اره ریلی عمق برش را دقیقاً کنترل کنید.
 • اره ریلی برخلاف اره میزی قابل حمل است.

معایب اره ریلی

بعد از نگاهی که به مزایای این اره داشتیم بهتر است نگاهی به معایب آن بیاندازیم.

 • قطعه کار باید برای کنار آمدن با ریل جنس محکمی داشته باشد.
 • با وجود توانایی اره ریلی برای زدن برش‌های صاف ولی ابعاد لبه‌های کار با اره میزی بسیار دقیق‌تر است.
 • از اره ریلی نمی‌توان برای فرزکاری و ایجاد کام و زبانه استفاده کرد.

14- اره کاشی بر

همان‌گونه که از اسم این اره پیداست برای بریدن جسم‌های سخت مانند کاشی‌ها، تعبیه شده است. آن‌ها توانایی برش کاشی‌های سرامیک، شیشه‌ای، گرانیت، مرمر و چینی را دارند.

اره گردبر و اره میزی نمی‌توانند به‌راحتی یک کاشی را برش دهند زیرا کاشی‌های سرامیکی بسیار سخت و شکننده هستند و به دستگاه برش مخصوص احتیاج دارند. اره‌های کاشی بر اصولاً مجهز به تیغه‌های الماسی شکلی هستند که توانایی برش کاشی‌ها را با شرایط لازم دارند.

اره کاشی بر

بسته به نوع برش، اره‌های برش مرطوب و خشک وجود دارد که از مزایای برش مرطوب می‌توان به خنک نگه‌داشتن تیغه و قطعه کار اشاره کرد که باعث تولید محصولی تمیزتر می‌شوند.

15- کف رنده

کف رنده‌ ها اره‌هایی خیلی کمیاب ولی بسیار کارآمدی هستند و با توجه به اسم آن می‌توانید حدس بزنید که برای کمک کردن به اره کردن کف کار به شما کمک می‌کنند. کف رنده‌ها دستگاه‌هایی به نسبت جمع و جور هستند و این به شما کمک می‌کند حتی در فضاهای کوچک از آن‌ها استفاده کنید.

کف رنده

استفاده از کف رنده بسیار آسان است. میز آهنی را بر روی زمین بگذارید و چوب را روی آن بچینید و بعد تیغه‌ی اره را آرام آرام بر روی چوب حرکت دهید.

کاربرد کف رنده

کف رنده بسیار برای کسانی که کار کفپوش انجام می‌دهند مفید است ولی برای کسانی که می‌خواهند خانه‌ی خود را بازسازی کنند عمود بر کفایت می‌کند. بهترین مزیت کف رنده توانایی انجام برش‌های طولی افقی و فارسی بر به آسانی است؛ و به علت قابل حمل بودن بسیار انتخاب مناسبی برای پیمانکارها و متخصصین است.

نتیجه‌گیری

امیدوارم مقاله‌ای که مطالعه کردید مقاله‌ی مفیدی درزمینه‌ی اره‌های برقی باشد. این مقاله مقدمه‌ای برای استفاده از هر کدام از اره‌ها است. برای انتخاب و خرید اره بهتر است به مقاله‌های تخصصی هر کدام مراجعه کنید و بعد اقدام به خرید کنید.

نوین چوب فروشنده اره دور کن و کف رنده

نوین چوب فروشنده اره دور کن و کف رنده در تهران و شهرستان ها می باشد . توجه داشته باشید آموزش اپراتور برای استفاده درست از دستگاه، تأمین قطعات و خدمات پشتیبانی یک محصول از دیگر مواردی است که قبل از خرید اره دورکن باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.
تمامی محصولات ارائه شده توسط شرکت نوین چوب دارای یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش است.

آموزش اپراتور در محل کارگاه مشتری و توسط کارشناسان مجرب شرکت نوین چوب و به صورت حضوری انجام می‌پذیرد که این آموزش ها تا حصول اطمینان از فراگیری مشتری نسبت به عملکرد این ماشین در زمان استاندارد ادامه خواهد داشت. از دیگر محصولات نوین چوب می توان به سی ان سی ، اره فلکه cnc ، کف رنده و گندگی ، دستگاه خراطی و … اشاره کرد .
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر برای خرید اره دورکن و مشاوره لطفاً با کارشناسان شرکت نوین چوب تماس حاصل فرمایید

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *