آشنایی با انواع قلم مو نقاشی ساختمان همراه با عکس

 

قلم ‌موهای رنگ ساختمان در اشکال و اندازه‌ های متفاوتی ساخته می‌شوند و هر کدام از آن‌ ها کارایی متفاوتی دارند. ما در این مقاله قصد داریم تا درمورد انواع قلم مو ساختمان و کارایی آنها برای شما توضیحات کاملی را ارائه دهیم . تا پایان مقاله با ما همراه باشید .

معرفی انواع قلم مو نقاشی ساختمان

از راهنمای زیر برای انتخاب قلم موی مناسب زمینه کاری‌تان استفاده کنید تا به نحو احسن به نتیجه مورد نظر خود برسید .

قلم موی دیوار (Wall Brush)

قلم موی دیواری ابزار مناسبی برای پوشاندن سطوح صاف و وسیع مثل دیوار، درب و پانل‌ها است. قلم موهای دیواری در اندازه ۷، ۱۰ و ۱۵ سانتی‌متر هستند. قلم موی دیوار از جنس‌های مختلفی تهیه می‌شود که با انواع رنگ‌ها قابل استفاده است.

قلم موی زاویه‌دار (Angled Sash Brush)

موهای قلم موی زاویه‌دار به شکل کج برش خورده‌اند؛ به همین دلیل استفاده آن‌ ها برای کشیدن خطوط صاف آسان‌ تر است. از این قلم مو برای هر چیز شیارداری مثل کابینت، مبل یا درب‌ های پانل دار یا هنگام نقاشی کردن نزدیک به سطح دیگری مثل بین قرنیز پنجره و دیوار استفاده می‌.

قلم موی گرد (round sash brush)

قلم موی گرد دارای سر ضخیم و مخروطی شکل با لبه‌ های نرم است. با این قلم مو می‌توان محدوده وسیعی را نقاشی کرد. از این قلم مو برای تکنیک‌های نقاشی Faux و دکوراتیو استفاده می‌شود؛ زیرا سر گرد آن باعث می‌شود کنترل بیشتری روی پروژه نقاشی داشت.

این قلم موها در اندازه‌های ۲۰ الی ۴۰ میلی‌متر موجود هستند که با قطر سر موهای آن اندازه‌گیری می‌شود. قلم موی گرد علاوه بر نقاشی‌ های دکوراتیو برای نقاشی قرنیزهای کوچک مثل شبکه‌ های پنجره هم استفاده می‌شود.

قلم موی پرداخت (Finishing Brush)

قلم موی بسیار لطیفی است که از موی گاو ساخته شده است. این قلم مو ظاهری صاف و یکدست ایجاد می‌کند. از این قلم مو برای پرداخت کابینت ، مبلمان استفاده می‌شود.

قلم موی پرچمی (Flagged Bristle)

این قلم موی استاندارد با برش مربع شکل دارای موهایی است که به شکل مربع برش خورده‌اند. قسمت انتهای موها شکاف وجود دارد و به همین دلیل ظاهر کرکی شکل دارد. انتهای شکاف خورده موها سطح وسیع‌ تری را ایجاد کرده و باعث می‌ شود قلم مو رنگ بیشتری را در خود نگه‌داشته و رنگ را آرام‌تر و به طور یکسان پخش کند.

قلم مو مصنوعی (Synthetic Bristles)

قلم موهایی که با موهای نایلون یا پلی‌استر (یا ترکیب نایلون و پلی‌استر) ساخته شده‌اند برای کار با رنگ‌ها و پرداخت رنگ روغن لاتکس با پایه آب بهتر هستند.

این قلم موها حالت خشکی داشته و فرم خود را حفظ می‌کنند و اگر درست مراقبت شوند طول عمر بیشتری خواهند داشت. تمیز کردن این قلم موها بسیار ساده است و تنها چیزی که برای شستشوی آن نیاز دارید آب است.

قلم موی طبیعی (Natural Bristle)

قلم موهای طبیعی که از موی حیوانات ساخته شده‌اند برای کار کردن با رنگ‌های روغنی، پلی اورتان و لاک الکل ایده آل هستند. سر موهای این قلم مو به طور طبیعی شکاف خورده است که کمک می‌کند پرداخت یکدست شود.

هر چه قلم مو سفت‌ تر باشد کاربرد محصولات غلیظ‌تر و چسبناک‌تر را آسان می‌کند.

قلم موی دسته کوتاه قرنیز (Short-Handled Trim Brush)

قلم موی دسته کوتاه کنترل روی کار را بالا می‌برد و رنگ‌آمیزی قرنیزها و برش‌ها را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. با این قلم مو مانور دادن در قسمت‌های تنگ و باریک آسان‌تر است.

این قلم مو را می‌توانید به جای قلم موی زاویه‌دار استفاده کنید. اگر تعداد قرنیزهایی که برای رنگ‌آمیزی دارید زیاد هستند از این قلم مو استفاده کنید.

قلم موی فوم (Foam Brush)

قلم موهای فوم طوری طراحی شده‌اند که بتوانند هر نوع رنگ و اورتان را جذب کرده و نگه‌ دارند. با این قلم موها، پرداخت سطوح صاف و یکدست شده و قیمت‌ شان طوری است که بعد از مصرف بتوان آن‌ها را دور انداخت. از این قلم مو برای مبلمان، کابینت و قرنیزها استفاده می‌شود.

 

ما سعی کردیم در این مقاله بطور کامل درمورد قلم مو نقاشی ساختمان ، برای شما همراه با عکس توضیحاتی را بنویسیم تا شما به راحتی بتوانید قلم مو نقاشی ساختمان مناسب را انتخاب کنید .

Table of Contents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *