طرح و نقشه میز کار کلاسیک، نکات و ترفندها

آیا شما در حال کار روی اولین میز کارهای خود هستید؟ به این نکات توجه دقیق داشته باشید که توسط افرادی که اولین محصولات چوبی خود را ساخته‌اند پیشنهاد شده. بعضی موارد به جای اینکه سرعت کار شما را بیشتر کنند، در ناحیه کاری شما محدودیت ایجاد می‌کنند. در این شرایط با کار کردن روی این میز کار احساس راحتی ندارید. بنابراین باید در مورد بعضی اشتباهات و اینکه چگونه از آن‌ها خودداری کنید، بیشتر بدانید.

نصب گیره نجاری روی میز کار

یک میز کار ایده‌آل همیشه دارای یک گیره نصب‌شده در یک سمت میز است. این ابزار در هر پروژه نجاری بسیار مفید و کاربردی است. فکر به مزایای آن، برخی از افرادی که به تازگی وارد این حرفه شده‌اند را به این فکر فرو می‌برد که در هر طرف میز گیره نصب کنند. مشکل اینجاست که: پروسه نصب تقریباً دو هفته کامل وقت می‌برد! شما می‌توانید در طول این دوره دو یا سه پروژه دیگر را به انجام برسانید. بیشتر از آن، یک میز کار حداکثر به ۲ گیره نیاز دارد.

سوراخ‌های بیش از حد

برای هر گیره‌ای که در میز قرار می‌دهید، به چند سوراخ نزدیک آن نیاز دارید. این قانون معمولاً برای افراد تازه‌کار چندان معنی ندارد. به عنوان نتیجه، آن‌ها میز کاری می‌سازند که شبیه یک صفحه سوراخ سوراخ غول‌پیکر است. توجیه برخی افراد این است که سوراخ‌های زیاد برای میز کاری که از جنس بسیار مقاوم باشد مشکلی ایجاد نمی‌کند. حتی اگر درست باشد، زمان زیادی را برای درست کردن آن صرف خواهید کرد.

انتخاب چوب مناسب

تقریباً تمام افرادی که به تازگی پا به این حرفه می‌گذارند، اولین پروژه‌های خود را با گذراندن کلاس و یا مطالعه پیرامون ابزار و متریال شروع می‌کنند. شما می‌توانید تعیین کنید که چه چوبی برای پروژه شما مناسب است. اما یک تازه‌کار ممکن است با انتخاب اشتباه در ساخت محصول وارد بن‌بست شود.

در‌واقع ملزومات یک میز کار ساده است: ارزان و دسترسی آسان. بله حتی چوب صفحه‌ای می‌تواند تبدیل به یک میز کار محکم شود. اگر نیاز به چیزی فراتر دارید، نیاز به چوب خشک و سنگین‌تری دارید. در مورد جنس چوب رویه میز و موضوعات مربوط به میز کار مقالات متعددی در مجله نوین چوب منتشر کرده‌ایم. در ادامه نیز در مورد میز کار بیشتر خواهیم نوشت.

ابزار بیش از حد

میز کار برای قرار گرفتن قطعه کار باید یک سطح صاف، عریض و کاملاً تمیز باشد. بعضی از نجاران، متأسفانه فکر می‌کنند که میز کار باید تعداد زیادی ابزار را در خود جای دهد و در‌واقع به عنوان یک انبار دوم استفاده شود. برای رسیدن به این هدف، در زیر میز کار تعداد زیادی قفسه و جا ایجاد می‌کنند که تا جایی که می‌توانند در آن‌ها ابزار جا دهند. با یک ساختار ساده شروع کنید و فقط به تعداد مورد نیاز جا برای ابزار در نظر بگیرید.

به عنوان فردی که به پروژه‌های چوبی علاقه‌مند است، ساخت میزکار مطمئناً وسوسه‌ای‌ست که نمی‌توانید در مقابل آن مقاومت کنید. عالی خواهد بود اگر بتوانید فوراً یک میز کار رویایی بسازید. این چالش هیجان‌انگیز بسیار انرژی‌بخش است. اشتباهات رایج را ببینید و به موارد ذکرشده به خوبی توجه کنید.

منابع:
نکات و ترفندهایی برای ساخت میز کار کلاسیک

Table of Contents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *