با نصب کفپوش ارزان آشپزخانه از کاشی های زشت رهایی یابید !

آشپزخانه قلب خانه است و باید یک محیط شاد برای افراد باشد مخصوصا برای خانم ها که پس از ورود به این محیط بتوانند با اشتیاق شروع به کار کنند برای داشتن یک محیط شاد برای منزل و آشپزخانه شما می توانید از کفپوش های زیبا استفاده کنید حتی اگر از لحاط اقتصادی به این موضوع فکر می کنید که نمی توانید از پس هزینه های سنگین بربیایید شما می توانید از کفپوش های ارزان قیمت استفاده کنید ما در این مقاله به بررسی انواع کفپوش های ارزان قیمت پرداخته ایم تا پایان مقاله با ما همراه باشید .

نکات مهم برای انتخاب و خرید کفپوش آشپزخانه

برای انتخاب کفپوش آشپزخانه گزینه‌ های بسیار زیادی وجود دارد؛ برای مثال می‌توانید ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار برای هر مترمربع هزینه کنید و آشپزخانه‌ای لوکس داشته باشید! در این مقاله تنها به بررسی کفپوش‌ هایی ارزان‌ قیمت که می‌توانید به‌ راحتی خودتان آن را نصب کنید می‌پردازیم.

به‌ این‌ترتیب می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کمتر چیزی کمتر از ۱۰ دلار برای هر مترمربع کفپوش خانه‌تان را تعویض کنید. البته برای انتخاب کفپوش، قیمت تنها ملاک نیست و باید موادی که استفاده می‌کنید برای استفاده در آشپزخانه مناسب باشد. به‌طورکلی کفپوش مناسب باید دو ویژگی زیر را داشته باشد:

نصب آسان

طریقه نصب کفپوش باید به‌گونه‌ای باشد که مجبور نباشید کسی را برای نصب آن بیاورید زیرا در این صورت هزینه نصب کفپوش زیاد می‌شود.

دوام بالا

کفپوش باید بادوام باشد و به‌راحتی تمیز شود. اگر قرار است بعد از مدتی خراب یا کثیف شود و مجبور شوید دوباره آن را تعویض کنید، انتخاب این کفپوش اقتصادی و عاقلانه نیست.

 

به‌ این‌ترتیب کفپوش‌ های ارزان‌ قیمت که ویژگی‌ های ذکرشده را داشته باشند عبارت‌اند از: کفپوش‌ های وینیل، کاشی سرامیکی، لمینت و کفپوش‌ های چوب‌ پنبه‌ای. درواقع این لیست نسبتاً گسترده است زیرا هرکدام از کفپوش‌ ها طیف گسترده‌ای دارند که برای استفاده در آشپزخانه بسیار مناسب هستند.

کفپوش وینیل

کفپوش وینیل یکی از انواع کفپوش‌هایی است که به‌آسانی روی هر ماده‌ای (کاشی، چوب و …) نصب می‌شود. اگر کف آشپزخانه شما صاف است و وضعیت نسبتاً خوبی دارد، وینیل یکی از گزینه‌های بسیار مناسب است زیرا به‌راحتی روی هر سطحی نصب می‌شود و نیازی به زیرسازی و هزینه‌های مربوط به آن را ندارد. وینیل‌ها دارای طیف گسترده‌ای هستند که با توجه به بودجه، سلیقه و روش نصب می‌توانید گزینه مناسبتان را انتخاب کنید. ارزان‌ترین نوع کفپوش‌های وینیل به‌صورت برچسبی هستند که به سه شکل کفپوش وینیلی کاشی، رول و تخته‌ای موجود است. بهترین نوع کفپوش وینیل که نصب آسان‌تری دارد کفپوش وینیل لوکس است. این کفپوش به‌صورت صفحه‌هایی ضخیم‌تر از وینیل کاشی است و نحوه نصب آن مانند کفپوش‌های کلیک دار است.

مزایای کفپوش وینیل

 • تمیز شدن آسان
 • دارای حالت ارتجاعی برای راحتی بیشتر
 • یکی از ارزان‌ترین انواع کفپوش

معایب کفپوش وینیل

 • وینیل به‌ آسانی خراشیده یا خرد می‌شود
 • راهنمای نصب کفپوش های وینیل
 • نحوه نصب وینیل کاشی

ابتدا طرح اولیه آن را ترسیم کنید؛ برای این کار آن‌ ها را در یک ردیف به‌ صورت طولی و عرضی در کنار هم قرار دهید تا نقشه مناسب آن پیدا شود و سپس با مداد آن را علامت‌گذاری کنید.

نحوه نصب وینیل رولی

ابتدا الگوی کف آشپزخانه را روی کاغذ بوچر ترسیم کنید سپس آن را روی وینیل رولی بکشید. وینیل رولی را بدون چسب کف اتاق پهن کنید تا ببینید اندازه‌گیری‌هایتان درست بوده است یا نه. برای این کار می‌توانید لبه‌ های کار را با چسب ثابت کنید.

کفپوش لمینتی

کفپوش‌های لمینتی از انواع پرطرفدار برای آشپزخانه هستند اما باید به این نکته توجه کرد که این کفپوش برای استفاده در آشپزخانه مناسب نیست زیرا دوام بالایی ندارند. سطح سخت تخته‌ها در برابر لکه و خراشیده شدن مقاوم نیستند. اگر ماشین ظرف‌شویی چکه کند یا آب روی کفپوش بریزد لبه‌های آن بالا می‌آید. اگر کفپوش خانه شما لمینتی است باید از آن به‌خوبی نگهداری کنید و هرگز کف آشپزخانه‌تان آب نریزد یا با زمین‌شوی آن را نشویید؛ زیرا آب درون درزها نفوذ می‌کند و به‌مرورزمان باعث جدا شدن کفپوش می‌شود.

 

نصب کردن کفپوش لمینتی در یک روز قابل انجام است. ظاهر کفپوش لمینتی به کفپوش‌های چوبی (پارکت) بسیار شبیه است و کمتر کسی تفاوت آن‌ها را متوجه می‌شود.

البته لازم به ذکر است انواعی از کفپوش‌های لمینتی وجود دارد که در برابر آب دوام بیشتری دارد و تا ۲۴ ساعت آب را روی خود را تحمل می‌کند اما قیمت آن کمی بیشتر است.

مزایای کفپوش لمینتی

 • با توجه به طرح انتخابی می‌تواند به‌خوبی ظاهر کاشی سرامیکی، چوب، سنگ و … را ایجاد کند
 • طریقه نصب آن به طرز شگفت‌ آوری آسان است

معایب کفپوش لمینتی

 • برای استفاده در محیط‌ های مرطوب مناسب نیست
 • سطح آن به‌ راحتی خراشیده می‌شود
 • موادی که برای نصب استفاده می‌شود می‌تواند گران‌ قیمت باشد
 • غیرقابل شستن با زمین‌ شوی

راهنمای نصب کفپوش های لمینتی

مراقب لبه‌ های تخته‌ ها هنگام نصب باشید؛ زیرا به‌راحتی شکسته می‌شود. لمینت‌ها را به‌گونه‌ای کف آشپزخانه را قرار دهید که تکه‌های کوچک در کناره‌ها قرار نگیرد.

 

کاشی های سرامیکی

نصب کاشی به‌عنوان کفپوش سر و صدا و دردسر بیشتری دارد زیرا برای نصب آن‌ها باید کفپوش قبلی را جدا کنید؛ اما در عوض تمیز کردن این کاشی‌ های سرامیکی بسیار آسان است. ممکن است چسبی که برای چسباندن کاشی‌ها استفاده می‌کنید، روی کاشی بچسبند و ظاهر آن را خراب کنند اما اگر آن در اسرع وقت پاک کنید مشکلی ایجاد نمی‌کند. اگر کاشی‌ های سرامیکی به‌ درستی نصب شوند، دوام و زیبایی آن مانند کاشی‌ های گران‌ قیمت خواهد بود.

طرح‌های کاشی‌های سرامیکی ممکن است ساده باشد به همین جهت این کفپوش برای افرادی که به دنبال طرح‌هایی ساده هستند بسیار ایده آل است.

مزایا کاشی های سرامیکی

 • ایجاد کردن سطحی بسیار زیبا
 • دوام بسیار بالا
 • تمیز کردن آسان

معایب کاشی های سرامیکی

 • امکان فرسوده شدن به‌ مرور زمان یا ریختن غذا روی آن
 • سرد بودن کف آشپزخانه
 • ممکن است چسب‌ ها روی کاشی لکه ایجاد کند
 • نصب سخت‌تر نسبت به دیگر انواع کفپوش‌ها
 • چسبی که برای چسباندن کاشی استفاده می‌شود ممکن است موجب بیشتر شدن هزینه‌ها شود

راهنمای نصب کاشی های سرامیکی

بهتر است کاشی را روی لایه‌ای از سیمان بچسبانید. سیمان برای جلوگیری از ترک خوردگی مناسب است و رطوبت را به کاشی منتقل نمی‌کند.

کفپوش های چوب پنبه ای

کفپوش های چوب پنبه ای در مقایسه با انواع کفپوش‌های ارزان‌قیمت دیگر، گران‌تر است اما کفپوش‌ های چوب‌ پنبه‌ای نرم‌تر است و احساس راحتی برای فرد ایجاد می‌کند. علاوه بر ظاهر زیبای کفپوش‌های چوب‌پنبه‌ای، نحوه نصب آن بسیار آسان است.

کفپوش های چوب پنبه ای دوام نسبتاً بالایی دارد. این نوع کفپوش در دو نوع کاشی و تخته‌ای وجود دارد و نحوه نصب آن مانند لمینت است که خودتان می‌توانید به‌آسانی آن را انجام دهید. یکی از مزیت‌های این کفپوش در مقایسه به لمینت، عدم نیاز به زیرسازی برای نصب آن است.

مزایای کف پوش چوب پنبه ای

 • ایجاد حس راحتی
 • نصب آسان

معایب کف پوش چوب پنبه ای

 • قیمت بیشتر
 • دوام آن از کاشی سرامیکی پایین‌تر است
 • در برابر اجسام تیز مانند کفش‌های پاشنه بلند، کفش‌های فوتبال و پنجه حیوانات آسیب‌پذیر است

راهنمای نصب کفپوش چوب پنبه ای

چیدمان کفپوش‌ ها را به‌گونه‌ ای کف آشپزخانه طراحی کنید که تکه‌های کوچک در کناره‌ها قرار نگیرد.

Table of Contents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *