ماشین سنباده زنی چیست و هر آنچه که درمورد این دستگاه باید بدانید!

ماشین سنباده زنی یکی از ماشین‌آلات صنایع چوب است که در میان همه ماشین‌ آلات دیگر سریع‌ترین و چشمگیرترین رشدها را داشته است. تقاضا برای رسیدن به کیفیت بهتر در فینیشینگ محصولات چوبی، خروجی بهتر، تلورانس پایین‌تر در تغییرات کنده‌ها و نیاز به هندل کردن طیف گسترده مواد اولیه و اندازه‌های مختلف آن‌ها موجب شده تا کمپانی‌های ماشین‌سازی تجهیزات شگفت‌انگیزی تولید کنند. واژه سنباده‌ زنی یا سندینگ (Sanding) دیگر فقط به معنی عمل نهایی هموارسازی یک سطح برای پذیرفتن لایه‌های فینیشینگ نیست. رنده کردن سایشی یا Abrasive Planing و سنباده‌زنی پروفیل عباراتی هستند که امروزه بیش از پیش در حال رایج شدن در صنعت هستند. در این مقاله به بررسی کلی ماشین آلات سنباده زنی می‌پردازیم

انواع ماشین سنباده زنی

ما در این بخش به معرفی انواع ماشین سنباده زنی پرداخته ایم :

سنباده تسمه عریض یا Wide Belt Sander

در سال‌های اخیر ماشین‌ های سنباده‌ زنی در معرض توسعه‌های چشمگیری بوده‌اند. نتیجه طیف گسترده‌ای از ماشین‌ آلات با استفاده‌های مختلف است. کار ماشین‌ های سنباده زنی تسمه عریض به سه دسته کلی تقسیم می‌شود:

سنباده‌ زنی اتمام کار

شامل سنباده‌ زنی نهایی یک محصول بعد از عملیات ماشین‌ آلات برش . معمولاً در این مرحله نشانه‌های به جامانده از برش‌ها و برآمدگی‌های اضافه به جامانده روی سطح به نرمی سنباده زده می‌شوند تا سطح قطعه کار برای اتمام کار آماده شود.

رنده کردن سایشی

همانطور که از عبارت به کار برده شده پیداست، معنی این کار رنده کردن سطح قطعه کار از طریق ساییدن با سنباده است. رفع مشکل سطوحی که در انجام اتصالات به خوبی همسطح نشده‌اند و مرتب کردن کنده‌ها به سرعت و راحتی از این طریق انجام می‌شود.

حذف قلم‌خوردگی‌ها یا Dennibing

منظور از این کار، پروسه حذف قلم‌خوردگی‌ها و نقص‌های موجود روی سطح قطعه کار که ممکن است به واسطه یک مرحله فینیشینگ به وجود آمده باشد، به منظور آماده شدن برای مرحله بعدی فینیشینگ است.

طراحی و طرح‌بندی

هرکدام از کارکردهای اصلی ماشین سنباده زنی که در بالا آورده شد، برای موفقیت در رسالت خود روش‌های متفاوتی را در پیش می‌گیرند. ماشین سنباده زنی نه تنها برای رسیدن به نتیجه بهتر نیاز به تعویض دارد، بلکه اجزای مشخصی از ماشین نیاز به طراحی و چیدمان مختلفی خواهند داشت. اساس چیدمان اجزای این ماشین را در شکل زیر می‌بینید.

بسته به تقاضای موجود در بازار، کمپانی‌ های سازنده انواع مختلفی از ماشین‌ های سنباده‌ زنی را با کارکردهای مختلف عرضه می‌کنند. در ادامه به توضیح بخش‌های مختلف یک ماشین سنباده‌زنی می‌پردازیم:

غلتک تماسی

این غلتک عموما از لاستیک ساخته شده که با توجه به طبیعت کاری که در ماشین باید انجام شود، سختی‌های متفاوت خواهد داشت. یک لاستیک سخت، به عنوان مثال، هیچ انعطافی به سنباده نخواهد داد و بنابراین تجربه یک سنباده‌ زنی بسیار خشن ایجاد می‌کند. این مورد برای وقتی که ماشین به منظور رندیدن اجزا از طریق سایش استفاده می‌شود، عالی‌ست. در‌واقع بعضی از ماشین‌ ها با یک غلتک از جنس استیل مجهز می‌شوند که هیچگونه انعطافی نداشته باشند. این به این معنی است که ضخامت یک جزء از شروع تا پایان، کاملاً دقیق و مانا خواهد بود.

لاستیک‌ های نرم‌ تر در مواجهه با گره‌ های سطح قطعه کار انعطاف بیشتری نشان می‌دهند و ضخامت غیرمنظم روی سطح بوجود می‌آورند. غلتک‌های با لاستیک نرم در قدیم برای سنباده‌ زنی پنل‌ های روکش‌ شده استفاده می‌شدند که در آن یک سیم نرم برای جلوگیری از سنباده‌زنی در امتداد روکش ضروری بود تا مانع از دیده شدن تخته اصلی و یا چسب‌ها شود.

هر لاستیکی که استفاده شود، غلتک از یک مجموعه شیار مارپیچ ساخته شده است که روی سطح غلتک برش خورده‌اند. مانند شکل زیر:

شیارها چندین قابلیت را ارائه می‌دهند:

 

  • خنک نگه داشتن تسمه در حین فرآیند سنباده‌زنی از طریق تبادل هوا در بین شیارها
  • میسر ساختن سنباده‌زنی جلورونده که به تسمه فقط زمانی اجازه رندیدن می‌دهد که سطوح را لمس می‌کند یا روی غلتک فرود می‌آید. با این کار طول عمر تسمه به شکل فوق‌العاده‌ای افزایش پیدا خواهد کرد.
  • کمک به تمیز کردن خاک اره از تسمه در نتیجه کاهش گرفتگی
  • کمک به گرفتن تسمه برای میسر ساختن برش‌های مثبت و ممانعت از لغزش تسمه

زوایای متفاوت شیار های مارپیچ موجب ویژگی‌ های برش متفاوت خواهد شد. زاویه‌های تند، برش‌های سریع‌تری بوجود خواهند آورد.

سختی غلتک و زاویه شیارها هر دو می‌توانند متناسب با چوبی که قرار است روی آن کار شود انتخاب شوند.

در زمان سنباده‌ زنی پایانی برای فینیشینگ، به جای یک غلتک تماسی با لاستیک نرم، می‌توان از یک پد سنباده‌زنی شناور استفاده کرد. این پد یک بلاک با پوشش سخت قرار گرفته بین دو غلتک است و به اندازه‌ای به میز سنباده نزدیک است که با قطعه کار تماس داشته باشد. سختی این بلاک مانند غلتک تماسی می‌تواند با توجه به طبیعت کاری که قرار است انجام شود، با مقدار مناسب جایگزین شود. نمونه این بلاک را در تصویر اول همین مقاله می‌توانید مشاهده کنید.

مزیت اصلی آن این است که بلاک مسطح، سطح تماس بیشتری با قطعه کار به نسبت یک غلتک استوانه‌ای دارد. این مورد نه تأثیری در سرعت رندیدن خواهد داشت و نه صحت ضخامت قطعه کار رنده‌شده را تضمین می‌کند، اما چون شناور است و حرکت می‌کند، در سطح قطعه کار، پایان کار یا فینیش بهتری ایجاد می‌کند.

یک ماشین سنباده‌زنی که در آن ترکیب این دو واحد به کار برده شده باشد، چه با هدهای جدا و چه با یک هد ترکیبی، ظرفیت سنباده‌زنی پایانی خوب یا رندیدن دقیق را از طریق تغییر ارتفاع کارگیر سطوح تماس خواهد داشت. شکل زیر را ببینید:

لازم به ذکر است که بعضی از عملیاتی که توسط پد سنباده‌زنی انجام می‌شود، مشکلاتی را بوجود می‌آورد. یک مثال خوب در مورد سنباده زدن درهاست که ۲ نوع سنباده‌زنی در امتداد رگه‌ها و سنباده‌زنی در عرض رگه‌ها انجام می‌شود. ذرات خاک اره همیشه بین تسمه و قطعه کار بوجود می‌آیند و موجب مسدود شدن می‌شوند. وقتی که سنباده‌ زنی در امتداد رگه‌ ها انجام می‌شود مشخص نمی‌شود. اما زمانی که سنباده‌زنی در عرض رگه‌ها انجام می‌شود، خاک اره گیرکرده در ماشین روی سطح فینیشینگ از خود نشانه‌ای بر جای می‌گذارد که به وضوح مشخص می‌شود.

این مورد فقط این حقیقت را روشن می‌کند که یک ماشین فقط برای تعداد محدودی از عملیات به شکل عالی عمل می‌کند. همانطور که پیش از این ذکر شد، یک هد ترکیبی یا ماشین ترکیبی ممکن است مفید باشد ولی در آن صورت با این مشکل مواجه می‌شوید که کدام هد باید در صف سنباده‌زنی، اول باشد. لیست اختلاف ماشین‌ ها پایان‌ناپذیر است و برای نتایج واقعا رضایت‌بخش، بهترین حالت پروسه سنباده‌زنی درجه‌بندی‌شده زمانی اتفاق می‌افتد که چندین پردازش در یک بار عبور قطعه کار از ماشین اتفاق بیافتد. برای مثال یک ماشین با ۳ یونیت می‌تواند به صورت زیر مرتب شود:

یونیت اول

یک تسمه زبر استفاده شده بر غلتک تماسی با لاستیک سخت برای رسیدن به ضخامت استاندارد در قطعه کار. بی‌نظمی‌های حاصل از اجرای اتصالات، گره‌های برآمده و نقاطی که چسب چسبیده به سرعت برطرف می‌شوند.

یونیت دوم

یک تسمه متوسط استفاده شده برای حذف بعضی از زمختی‌های قطعه کار که ممکن است توسط تسمه اول بوجود آمده باشد و همچنین رسیدن به ضخامت نزدیک‌تر به سایز فینیش.

یونیت سوم

یک تسمه معمولی در حال کار بر روی یک پد سنباده‌زنی برای رسیدن به ضخامت فینیشینگ مد نظر با یک سطح نرم و منظم.

ماشین‌های سنباده زنی با توجه به نیازها و تقاضای مختلف کاربران با تعداد مختلف یونیت‌های سنباده‌زنی، درجه سختی‌های مختلف غلتک‌ها و پد‌های سنباده‌زنی، ترتیب مختلف هدهای بالایی و پایینی برای رسیدن به هدف مورد نظر تولید می‌شوند.

غلتک بالایی

در حالی که تسمه به دور غلتک تماسی در حال حرکت است، توسط یک غلتک بالایی که ارتفاع آن قابل تنظیم است به حرکت ادامه می‌دهد. این غلتک معمولاً از فلز صاف ساخته شده، به سمت بالا کشش دارد تا به تسمه اجازه برش مؤثر را بدهد. برای این کشش معمولاً از هوای فشرده کمک گرفته می‌شود که از تنگ شدن بیش از حد نیز ممانعت می‌کند. در صورتی که افت فشار هوا رخ دهد، ماشین به صورت اتوماتیک برای جلوگیری از خطرات احتمالی خاموش می‌شود.

غلتک بالایی نیز برای ممانعت از در رفتن تسمه از غلتک‌ها، با چرخاندن مانند یک دستگاه پیگردی عمل می‌کند. همه تسمه‌ها وقتی که ماشین در حال کار است، احتمال دارد که منحرف شوند. این مورد که به عنوان نوسان شناخته می‌شود، زمانی اتفاق می‌افتد که تسمه روی غلتک از یک سمت به سمت دیگر به صورت افقی نوسان می‌کند. بدون یک جزء پیگردی، تسمه در یک جهت منحرف می‌شود تا از غلتک خارج شود. پیگردی یک پروسه ادامه‌دار است شامل تکان دادن نوسانی تسمه ابتدا به یک سمت و سپس به سمت دیگر، برای نگه‌داشتن تسمه در وسط غلتک تا جایی که ممکن است.

پیگردی پنوماتیک زمانی اتفاق می‌افتد که تسمه از لغزش روی غلتک‌ها با استفاده از سنسورهای هوای فشرده ممانعت می‌شود. یک حجم زیاد هوا به یک دریافت‌کننده کوچک هدایت می‌شود و زمانی که تسمه در راستای فشار هوا جابجا می‌شود، فشار هوای دریافت‌کننده قطع می‌شود. با یک پایه چرخش مرکزی، کل غلتک بالایی برای اینکه به تسمه اجازه بازگشت سر جای خود را بدهد، چرخانده می‌شود.

ماشین‌ های مدرن تسمه را با استفاده از چشم‌های الکترونیکی ردیابی می‌کنند. مکانیزم کار آن‌ها پرتوهای نوری است که از یک نقطه به یک دریافت‌کننده در نقطه مقابل می‌تابند. به محض اینکه پرتوی نور توسط تسمه قطع می‌شود، یک پیستون پنوماتیک برای چرخاندن غلتک بالایی و بازگرداندن تسمه به جایگاه اصلی خود، فعال می‌شود. شکل زیر را ببینید:

از هر دیوایس پیگردی که برای حفظ تسمه در جایگاه خود استفاده شود، معمولاً یک اشتباه رایج و یا مشکل، در بعضی مراحل در طول عمر کاری تسمه ممکن است پیدا شود. وقتی که الوار سنباده زده می‌شوند، خاک اره تولیدشده می‌تواند با چسبیدن به تسمه، در تغییر ضخامت سنباده و عملیات سنباده‌زنی تأثیر بگذارد.

اگر الوار در بخش‌هایی صمغ داشته باشد، حجم بیشتری از خاک اره به تسمه می‌چسبد و موجب بوجود آمدن بخش‌های کوچک لختگی روی تسمه می‌شود. این بخش‌های دارای لختگی تسمه دیگر نمی‌توانند اصطکاک خوبی با سطح برقرار کنند و فرآیند مؤثر سنباده‌زنی را به خوبی انجام دهند. همچنان که غلتک می‌چرخد و به چپ و راست نوسان می‌کند، بر روی سطح کار اصطلاحاً snake mark یا نشان مار به وجود می‌آید. این تصویر را ببینید:

اهرم‌های فشار

اهرم فشار برای صاف نگه داشتن متریال در حال سنباده خوردن، روی سطح ورودی و خروجی، در هر سر ماشین جای‌گذاری شده است. هر دو اهرم فشار جلویی و عقبی قابلیت تنظیم میزان فشار وارده را دارند و هر دو می‌توانند بدون هیچ تکانی در جای خود ثابت قفل شوند. اگرچه خیلی کم پیش می‌آید که نیاز به چک کردن داشته باشند، اما گاهی لازم است ارتفاع اهرم با ارتفاع غلتک به خاطر اهمیت نسبت این دو با هم چک شود. اگر اهرم‌ها بیش از حد پایین باشند، فشار بیش از اندازه اعمال خواهد شد و فیدینگ با مشکل مواجه خواهد شد. فشار کمتر از میزان لازم نیز به خاطر بلند شدن قطعه کار از سطح در حین عملیات سنباده‌زنی، موجب موج برداشتن قطعه کار می‌شود.

میز

تسمه به دور دو غلتک، محکم بسته شده است. اجزای پیگردی و تنش‌گیر روی غلتک ورودی قرار گرفته‌اند، اما بعد از سرهم‌بندی ماشین خیلی کم نیاز به تنظیم خواهند داشت. سطح برای ارائه نیروی چسبندگی و ممانعت از لغزش اجزاء زیر بار، شیاردار شده است. اما به صورت دوره‌ای ممکن است نیاز به تمیزکاری و زبر کردن مجدد داشته باشد. بعد از ساعت‌ها استفاده، تسمه ضخامت خود را از دست خواهد داد و صاف می‌شود به طوری که دیگر نمی‌تواند قطعه کار را به خوبی بگیرد. با بالا آوردن تسمه کانوایر شیاردار به آرامی در یک تسمه سنباده‌زنی در حال کار، سطح صاف‌شده پاک خواهد شد و شرایط اورجینال کانوایر باز خواهد گشت. این تکنیک همچنین برای اطمینان از کارکرد موازی میز با غلتک تماسی مفید است.

درست مانند اهرم‌های فشار، میز هم می‌تواند یا در یک جای مشخص ثابت شود یا اینکه با کمک گرفتن از فنر در پایه‌ها، حالت ارتجاعی داشته باشد. وقتی که ساینده‌ها در جایی که ضخامت قطعه مهم است، در حال رندیدن قطعه کار هستند، فاصله بین غلتک تماسی و میز باید همواره ثابت باشد. این به این معنی خواهد بود که قطعه کار می‌تواند با عبور در زیر غلتک تماسی به ضخامت منظمی برسد. حتی اگر قطعه کار دارای پستی و بلندی‌هایی در سطح باشد، باز هم یک ماشین با میز ثابت بینظمی‌های سطح قطعه کار را از بین خواهد برد و یک ضخامت ثابت در طول قطعه کار تحویل می‌دهد.

در بعضی مواقع اما دغدغه اصلی ضخامت نهایی نیست. برای مثال یک پنل روکش‌شده، در جاهایی که ممکن است چسب بیشتری در زیر روکش جمع شده باشد، دارای تفاوت‌های جزئی در ضخامت صفحه خواهد بود. برای اینکه بتوان با حفظ ضخامت نقطه‌ای در جای‌جای قطعه کار، از مخدوش شدن و خراب شدن روکش جلوگیری کرد، پایه‌های میز باید حالت ارتجاعی داشته باشند و اهرم‌های فشار ثابت شوند. به این ترتیب زمانی که به اولین بلندی در قطعه کار برسیم، اهرم فشار ثابت باعث می‌شود که میز به خاطر حالت ارتجاعی که دارد کمی پایین بیاید و از سنباده‌زنی بیش از حد تسمه سنباده جلوگیری می‌کند. برای درک بهتر تصویر زیر را ببینید:

سرعت بارگیری

سرعت بارگیری از یک یونیت کاملاً متفاوت بارگیری به دست آمده. سنباده‌های تسمه عریض با آپشن‌های اضافه متعددی در دسترس هستند. مثل:

  • یک غلتک پولیش یا براش، برای تمیزکاری خاک اره اضافه
  • میز وکیوم، برای صاف نگه داشتن قطعه کار در زمان عبور از ماشین
  • محفظه‌ها و دهانه‌های هوا، برای پاکسازی تسمه از خاک اره و رزین
  • فشارهای سگمنتال، برای جا دادن بیش از یک قطعه الوار برای بارگیری در آن واحد

تسمه‌های سنباده‌زنی

فاکتورهای مهمی برای تعیین سازگاری تسمه سنباده‌زنی برای یک کار خاص استفاده می‌شود. یک تسمه اساساً یک پارچه یا صفحه کاغذ است با یک لایه ذرات ساینده چسبیده به آن. به محض اینکه یک نوع متریال انتخاب شد، سایز، درجه سختی، میزان زبری و مقدار ذرات می‌تواند برای تولید یک تسمه متناسب با یک استفاده خاص مؤثر باشد.

متریال ساینده

متریال ساینده همان ذرات استفاده‌شده در سنباده است که موجب رندیدن سطوح می‌شود. سه نوع اصلی ساینده در ماشین سنباده استفاده می‌شوند:

گارنت یا بیجاده

یک سنگ طبیعی نیمه قیمتی قرمز قهوه‌ای است. در وضعیت طبیعی خود سخت است و با حرارت درمانی حتی سخت‌تر هم می‌شود.

اکسید آلومینیوم

این مورد یک ساینده مصنوعی از بوکسیت است. بوکسیت یک سنگ نرم سفید و جزء اصلی آلومینیوم است. آلومینیوم اکساید متریال ایده‌آل برای ماشین سنباده زنی است.

سیلیکون کاربید

ساینده مصنوعی با سخت و زمخت‌ترین ساینده تجاری. به‌قدری سخت است که قابلیت شکنندگی دارد. سیلیکون کاربید بهترین گزینه برای سنباده‌زنی با دست است و فقط در صورتی در ماشین استفاده می‌شود و عملیات خاصی بخواهد صورت گیرد.

اندازه ذرات

زمانی که متریال ساینده می‌شکند، خرده‌های ذرات که به جا می‌مانند برای چسبیدن به صفحه زمینه سنباده درجه‌بندی می‌شوند. برای سادگی درک موضوع، تصور کنید ذرات در یک کوزه ریخته می‌شوند که در انتهای آن چند سوراخ قرار دارد. در زیر این کوزه به ترتیب کوزه‌های دیگری با سوراخ‌های کوچکتر از قبل زیر هم قرار دارند. به این ترتیب در هر کوزه به ترتیب از بالا ابتدا ذرات درشت‌ تر می‌مانند و هرچه به کوزه پایین‌تر می‌رسیم ذرات ریزتری جدا شده‌اند. این تصویر را ببینید:

این ذرات درجه‌بندی‌شده در طیف ۱۲ (ذرات بسیار درشت) تا ۱۲۰۰ (ذرات بسیار ریز) قرار دارند. از این طیف گسترده، صنایع چوبی عموما برای سنباده‌زنی استاندارد از طیف ۶۰ تا ۲۴۰ استفاده می‌کنند. برای کار روی پنل‌های روکش‌شده و سطوح لاکرزده‌شده، تا سنباده ۶۰۰ هم استفاده می‌شود.

تعداد ذرات ساینده بر روی صفحه زمینه سنباده

این مورد اشاره به پوشش باز یا بسته ذرات ساینده در سطح سنباده دارد. کلاس سنباده پوشش باز یا Open Coat یعنی اینکه حدوداً ۷۰ درصد صفحه سنباده با ذرات ساینده پوشانده شده و در کلاس پوشش بسته یا Closed Coat کل سطح صفحه سنباده تحت پوشش ذرات ساینده قرار دارد.

سنباده Open Coat برای سنباده‌زنی الوار صمغی مفید است. چرا که خاک اره چسبیده‌شده می‌تواند بدون لخته شدن روی تسمه در جاهای خالی موجود در سنباده قرار بگیرد. Close Coat ها از طرفی برای سنباده‌زنی سریع روی متریال‌های خشک مفید هستند.

اتصالات تسمه

یک اتصال خوب و مستحکم برای کار موفق در ماشین سنباده ضروری‌ست. با این حال باز هم محل اتصال تسمه یا همان صفحه سنباده به عنوان ضعیف‌ترین بخش یک تسمه در نظر گرفته می‌شود و بسیاری از بریک‌ها نتیجه باز شدن اتصال هستند. امروزه اکثر تسمه‌ها دارای اتصال کج و با لبه زاویه‌دار هستند. مانند تصویر زیر:

لبه زاویه‌دار موجود، به دلیل بزرگ‌ تر کردن مساحت چسب‌زنی تسمه، موجب استحکام بیشتر اتصال می‌شود و یک برش جلورونده برای کاهش اثر برش روی سطح کار می‌سازد. فلش‌هایی که در تصویر مشاهده می‌کنید، روی صفحه سنباده پرینت شده تا جهت چرخش مورد نظر را نشان دهد. این موجب ممانعت از جدا شدن لبه صفحه سنباده در زمان تماس با اجزاء می‌شود.

بَکینگ (Backing)

بکینگ صفحه مورد استفاده به عنوان سطح زمینه تسمه سنباده که متریال سنباده روی آن می‌چسبد. به طور رایج دو نوع صفحه زمینه تسمه سنباده موجود است:

کاغذ

در درجه C، D و E معمولاً برای ماشین‌های سنباده‌زنی موجود است. حروف آورده‌شده به وزن کاغذ اشاره دارند. درجه C سبک‌وزن است (بین ۱۰۵ تا ۱۲۶ گرم بر متر مربع)، D وزن متوسط (بین ۱۲۶ تا ۱۵۸ گرم بر متر مربع) دارد و درجه E سنگین وزن (بیش از ۲۱۸ گرم بر متر مربع) است.

پارچه

پارچه معمولاً درجه X و J دارد. X برای کلاس کاری سنگین و مستحکم و J برای کلاس متوسط دسته‌بندی شده است.

پارچه بسیار محکم‌تر و نصب آن دشوارتر است. اما برای سنباده‌زنی عمومی، ذرات ساینده قبل از تسمه کاغذ فرسوده می‌شوند و بنابراین مزیت چندانی ندارد. پارچه گزینه خوبی است، اما به شرطی که تعویض منظم تسمه انجام شود.

شکل معمول نوشته روی تسمه به این شکل است:

A – ۱۵۰ – OC – E

که با توجه به مواردی که در این مقاله یاد گرفتیم، A نوع متریال ساینده را نشان می‌دهد (اکسید آلومینیوم)، ۱۵۰ سایز ذرات ساینده است، OC به معنی Open Coat است که یعنی ذرات ساینده با فاصله در میان‌شان روی صفحه زمینه قرار گرفته‌اند و E وزن صفحه زمینه تسمه سنباده را نشان می‌دهد.

نوین چوب فروشنده انواع دستگاه سنباده زن

نوین چوب فروشنده انواع دستگاه سنباده زن در تهران و شهرستان ها می باشد . توجه داشته باشید آموزش اپراتور برای استفاده درست از دستگاه، تأمین قطعات و خدمات پشتیبانی یک محصول از مواردی است که قبل از خرید این ماشین باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. تمامی محصولات ارائه‌شده توسط شرکت نوین چوب دارای یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش است.

آموزش اپراتور در محل کارگاه مشتری و توسط کارشناسان مجرب شرکت نوین چوب و به‌صورت حضوری انجام می‌پذیرد که این آموزش‌ها تا حصول اطمینان از فراگیری مشتری نسبت به عملکرد این ماشین در زمان استاندارد ادامه خواهد داشت. از دیگر محصولات نوین چوب می توان به دستگاه چند کاره نجاری ، کف رنده ، کف رنده و گندگی و … اشاره کرد.
در صورت نیاز به مشاوره جهت خرید این دستگاه با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۱۰۱۸ تماس حاصل نمایید.

Table of Contents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *